ГІС-Асоціація України

геоінформаційні системи

ГИС-Асоциация
 – ГІС-Асоціація України була створена у 1996 році спільнотою фахівців що працюють у галузях інформаційних технологий, картографії, геодезії та будівництва здатних працювати ефективно та якісно
 – Зараз це керівники низки провідних підприємств та галузевих установ України
КАРТОГРАФІЯ ЦИФРОВІ КАРТИ ТЕХНОЛОГІЇ ПОСИЛАННЯ КОНТАКТИ
21.02.2010
29.01.2010
6.10.2009
21.09.2009
2.02.2007
20.12.2006
архів новин »»

Проекти
Геодезична зйомка
GPS-зйомка
Географічний_Аналітичний_Комплекс
Міжнародні публікації
Поради фахівців (Форум)
Працевлаштування
Публікації по тематиці ГІС у територіальному управлінні
Фахова етно-ГІС гра «Від села до міста»
Українське_село



Основні заходи Асоціації у 2010 році

22 листопада було проведено зустрічі з представниками бельгійських ГІС-компаній, що приймали участь у бізнес-форумі під час візиту Принца Бельгії ФІЛІППА до України.

9 листопада експерти ГІС-Асоціації прийняли участь у круглому столі з питань обговорення проекту Закону «Прос сільський аграрний туризм», у я кому прийняли участь представники Міністерства аграрної політики України, Міністерства охорони навколишнього середовища, Міністерства культури та туризму.

8 листопада ГІС-асоціація була представлена на Українсько-Голландському Дні Енергетичних Інвестицій, який було організовано Посольством Королівства Нідерландів в Україні за сприяння Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів України (НАЕР), Асоціації «Енергоефективні Міста України», Нідерландсько-української сталої енергетичної платформи (НУСЕП) та Компанії Philips (ТОВ «Філіпс Україна»).

В період з 27 вересня по 1 жовтня в Києві було проведено традиційний ГІС-Форум 2010 до програми якого увійшли декілька заходів соорганізаторами яких були провідні компанії України, які ведуть активну діяльність по напряму розвитку ГІС-технологій.

27 вересня на території Церковно-етнографічного комплексу «Українське село» у селищі Бузова проведено Етно ГІС-гру «Від села до міста». Основною метою цієї гри було бажання експертів ГІС-Асоціації України, продемонструвати можливості сучасних геоінформаційних систем на прикладі існуючого українського села з управління ресурсами місцевих осередків та його розвиток для спеціалістів, які фактично здійснюють свою професійну діяльність по забезпеченню міста у напрямках: створення і ведення генеральних планів, інженерне забезпечення, екологія міського середовища, розвиток потенціалу міста, облік ресурсів населеного пункту. В грі приймали участь експерти ГІС-асоціації, спеціалісти Міністерства теріторіального розвитку та будівництва, УкрНДІцівільсільбуд, НДІ Діпромісто, компаній Геоніка, Софтпром, Віді інжінірінг та Аркада, студенти Київського університету будівництва та архітектрури (КНУБА), представники обухівської, бучанськой та бориспільської районних адміністрацій київської області, Центру містобудування та архітектури київської міської державної адміністрації.

28 вересня в рамках виставкової місії «ІННОВАЦІЇ І ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ» в виставковому центрі КиївЕкспоплаза проведена науково-практична конференція «Муніципальні інформаційні системи». Метою даної конференції стало обговорення проблем управління територіальними ресурсами міст України: ведення єдиних муніципальних інформаційних ресурсів; кадастру нерухомості, генеральних планів; чергових карт, адресних планів і реєстрів; ведення містобудівної діяльності; забезпечення публічності органів влади та доступу до муніципальних інформаційних ресурсів для жителів і господарюючих суб'єктів; управління міським ЖКГ та підприємствами міських мереж водо-, газо-, теплопостачання; управління інженерними системами, міським транспортом, службами НС та медичним обслуговуванням; ефективного управління у сфері землекористування та обліку об'єктів нерухомості; взаємодії державних і муніципальних інформаційних систем. Основні доповіді і презентації були зроблені за тематиками: - сучасне геоінформаційне забезпечення територіального управління для вирішення питань місцевого та загальнодержавного рівнів; - організаційні, нормативні, технологічні та фінансові питання впровадження муніципальні інформаційні систем; - проблеми розвитку геоінформаційних ресурсів України; - шляхи їх вирішення; - роль і місцевих органів влади. Удосконалення міжвідомчої інформаційної взаємодії підприємств що обслуговують місцеві громади; - підготовка спеціалістів та створення муніципальних інформаційних центрів.

Спільно з Державним науково-виробничим підприємством «Картографія» з 30 вересня по 1 жовтня було проведено IV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Національне картографування: стан, проблеми та перспективи розвитку».

18-19 лютого 2010 р. також проведено науково-практичну конференцію: «УПРАВЛІННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА З УРАХУВАННЯМ СОЦІАЛЬНИХ ПОТРЕБ». Завданням конференції було обговорення проблем управління територіальними ресурсами міста з урахуванням соціальних потреб: - ведення єдиних муніципальних інформаційних ресурсів; - кадастру нерухомості, генеральних планів; - чергових карт, адресних планів і реєстрів; - ведення містобудівної діяльності; - забезпечення публічності органів влади і доступу до єдиних муніципальних інформаційних ресурсів для жителів і господарюючих суб'єктів; управління міським ЖКГ і підприємствами міських мереж водо-, газо-, теплопостачання; - управління інженерними системами, міським транспортом, службами НС та медичним обслуговуванням; - ефективного управління у сфері землекористування і обліку об'єктів нерухомості; - взаємодії державних і муніципальних інформаційних систем. В перший день конференції проведено презентації проектів фахівців що мають практичний досвід впровадження ГІС у різних галузях, а також обговорення питань взаємодії на напрямках методичного забезпечення реалізації проектів з використанням ГІС у сфері територіального управління, ЖКГ та ряді міжнародних проектів що виконуються в Україні. Цю роботу одностайно було запропоновано очолити Екпертній раді ГІС-Асоціації. Також було проведено бесіди фахівців ГІС-Асоціації з керівниками служб міської Ради з приводу ознайомлення з практикою вирішення проблем управління ресурсами та задоволення соціальних потреб населення міста. Другого дня проведено розширену нараду керівництва міста, КП «Обухівспецпроект», ГІС-Асоціації та фахівців проекту Євросоюзу Тасіс технічної підтримки територіального розвитку. За проектом повинно бути розроблено методи оновлення комунальних служб на прикладах чотирьох міст: Ізюм (Харківська область), Прилуки (Чернігівська область), Ромни (Сумська область), Свердловськ (Луганська область).

29 січня керівництвом ГІС-Асоціації на прес-конференції "Доступ громадськості до Генеральних планів міст України" було зроблено доповідь на тему «ЗАВДАННЯ ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТВОРЕННЯ ТА ВЕДЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНІВ З УРАХУВАННЯМ КОНФЕДЕНЦІЙНОСТІ І ТАЄМНОСТІ», яку проводив Східноукраїнський центр громадських ініціатив в агенції УКРІНФОРМ.






Game

Компанія LMT Corporation

LMT

© 1996-2010 info@gisa.org.ua GISA_UA  (067) 909-32-45